Sv: RC bil købt hos morfars defekt af Nicky L jeg har nu været på besøg hos morfars.dk i herlev.
det startede som de foregående gange, en blank afvisning. efter lidt frem og tilbagen, fik jeg så chefen serveret. han starter på samme måde, at fortælle at jeg ikke kan få min bil ombyttet.
efter lidt mere frem og tilbage, finder vi så en mere fornuftig løsning.
han vil ikke bytte bilen, men tilbyder at lave den. dog vil det tage op til 14 dage, før jeg kan få den igen.
så snakker vi lidt om det, og finder så løsningen, at jeg får alle de stumper, jeg kunne tænke mig, (jeg kar købt 2 biler, hvor jeg mangler res. dele til den ene) + upgrades af enhver slags inc. værktøj til at skifte delene. dog skal jeg så lave den selv. (værdi små 800 - 1000kr)
vi får en tilnærmelsesvis undskyldning, og han er meget ked af at vi har haft en så dårlig oplevelse.
snakker derefter 5-10 minutter om div. pladder, ala hyggesnak, så jeg kom der fra uden en dårlig følese..
alt i alt, så er jeg tilfreds med løsningen, bare ærgeligt, at det skulle starte sådan.
jeg vil fortsat handle i deres butik, dog ved jeg nu hvilken person, jeg bestemt ikke vil ekspederes af :spin) det er ikke reklame, blot en oplysning :spin)